Sówki
Tygryski
Stokrotki
Uśmiechnięte chmurki
Odważne Kotki

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat."
Janusz Korczak

Przedszkole 172
im. Danuty Wawiłow
01-149 Warszawa
ul.Żytnia 71

tel/fax.22 632 63 63

Poznajemy Świat Wyzwanie

Czas na wizytę
na Herbacianych Polach

Dziś trwa kolejny dzień naszego Wyzwania. Bezpłatnego programu dla Rodziców, którzy pragną zająć wartościowymi aktywnościami swoje Dzieci. Do Wyzwania można dołączyć aż do jego zakończenia w niedzielę.


Tak o pierwszej części Wyzwania piszą jego uczestnicy:

"Dzień dobry. Gratuluję wspaniałych podróży i dziękuję za możliwość korzystania z ciekawych materiałów. Jestem nauczycielem przedszkola i bardzo zaciekawiły mnie Państwa propozycje zajęć. Jeśli Państwo nie mają nic przeciwko, udostępniam rodzicom wyzwanie i propozycje aktywności. Materiały są bardzo przystępne, według mnie treści są dostosowane idealnie dla przedszkolaków."


"Dzień dobry. Zadałam to pytanie mojej 6 letniej córce i odpowiedziała, że było fantastycznie. Także bardzo dziękujemy za inspiracje są jak najbardziej w naszym klimacie."

"Bardzo nam się podobało. Moja córka wkrótce skończy 4 lata. Jest bardzo żywa i szybko się nudzi. Wytrzymała 20 minut filmu, później zaczęła się kręcić, więc puściłam jej film na raty. Najlepiej podobało się jej szukanie liści i kolorowych płatków do mandali. Oczywiście w układaniu jej pomagałam, ale szybko zrozumiała, że musi być dookoła, więc świetnie się bawiliśmy. Chciałam żeby poznała jakiś inny świat i inne kultury zwłaszcza że teraz jest jak jest i jesteśmy zamknięci w domach."

A oto zdjęcia ich pięknych prac:

Uczestnicy wykonywali mandale różnymi technikami oraz przyrządzali herbatkę tybetańską.

Dzieci oglądały również nasz film o Tybecie i Himalajach.
Zajawka filmu jest dostępna tutaj:
KLIKNIJ, a pełny film - po rejestracji na bezpłatne Wyzwanie.

Aby otrzymać dostęp do wszystkich materiałów w Wyzwaniu (3 filmów, 3 przepisów i 3 super aktywności artystycznych), trzeba zarejestrować się przez stronę Wyzwania -
KLIKNIJ.

Jeśli nie jesteś jeszcze zdecydowany -
KLIKNIJ i posłuchaj, co o Wyzwaniu mówi Magda Moll-Musiał, współzałożycielka Poznajemy Świat.

Dzisiejszy dzień jest poświęcony herbacie. Zabierzemy Dzieci na Plantację Herbaty "Araksa" w rejonie Chiang Mai w Tajlandii, gdzie rośnie herbata indyjska, zwana assam. Pokażemy, o się z nią dzieje, zanim znajdzie się w kubeczku. Zaprosimy też do wykonania pracy herbacianą techniką malarską i podamy przepis na bardzo pyszną herbatkę z Maroka.

Dziecko zajmie się oglądaniem naszych wartościowych filmów oraz proponowanymi aktywnościami, a Rodzic będzie mieć chwilę dla siebie i wdzięczność dla Ciebie!
 

Wygrajmy razem walkę z nudą Dzieci i z brakiem wolnego czasu Rodziców!

Pozdrawiam,
Agata Witek


 

Linki

d

 

 

 

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.