Wilczki
Tygryski
Stokrotki
Sówki
Uśmiechnięte chmurki

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat."
Janusz Korczak

Przedszkole 172
im. Danuty Wawiłow
01-149 Warszawa
ul.Żytnia 71

tel/fax.22 632 63 63

Tup Tup Tup

Fundacja CultureLab powstała w marcu 2016 r.

Celami Fundacji jest działalność na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i demokracji oraz popieranie rozwoju otwartego społeczeństwa, przeciwstawiającego się postawom dyskryminacji, wykluczeniu społecznemu i ekonomicznemu oraz ksenofobii, posiadającego wiedzę z zakresu różnorodności kulturowej, etnicznej i narodowej, respektującego prawa człowieka i m.in. prawa mniejszości. Fundacja w sposób szczególny w swojej działalności uwzględnia dzieci.

Jednym z głównych narzędzi Fundacji jest edukacyjny portal www.tuptuptup.org.pl, który powstał z myślą o dzieciach, rodzicach oraz nauczycielach przedszkoli i szkół podstawowych.

 

Tup Tup Tup to portal dla rodziców, opiekunów, nauczycieli i wychowawców w szkole czy w przedszkolu. Tup Tup Tup to portal dla wszystkich, którzy chcieliby, aby ich maluchy wyrastały na osoby tolerancyjne, otwarte na świat i drugiego człowieka, mające różnorodną wiedzę z obszaru praw człowieka, ochrony środowiska czy zrównoważonego rozwoju.

Drodzy Nauczyciele oraz Rodzice,

Nawiązując po części do naszych weekendowych spacerów rodzinnych, a po części promując dziedzictwo kulturowe Warszawy, zamieściliśmy na naszej stronie kolejną bezpłatną publikację w ramach długoletniego projektu dla dzieci Tup Tup po Warszawie. Tym razem tupiemy po Ochocie i Żoliborzu

Powiecie może, że nie jesteście z Warszawy, więc jej dziedzictwo kulturowe nie jest dla Was? Nic bardziej mylnego! Dziedzictwo kulturowe miasta nie da się całkowicie wyodrębnić z dziedzictwa kulturowego kraju, a czasem całego regionu. W publikacji poznacie więc, dlaczego królową Polski nazywano Marysieńką, a nie jakoś bardziej oficjalnie, jaką rolę w historii Polski odegrał Prezydent USA Woodrow Wilson, dlaczego Maria Curie-Skłodowska jest postacią, która inspiruje dzieci do nauki, kim byli bracia Lumiere i czym się wsławili, oraz wiele, wiele innych ciekawostek, które poszerzą wiedzę dzieci o kulturze, sztuce, a nawet polityce Polski. Zapraszamy do pobrania!

Chcę pobrać publikację "Tup Tup po Ochocie i Żoliborzu"

 

Linki

d

 

 

 

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.