I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości - akcja charytatywna

Szanowni Państwo,

Chcemy przekazać informację o akcji charytatywnej zapoczątkowanej przez serwis edukacyjny dyktanda.pl

Z okazji zbliżającej się rocznicy odzyskania Niepodległości organizujemy I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości, które przybierze najbezpieczniejszą obecnie formę, czyli odbędzie się za pośrednictwem Internetu.

Ideą akcji jest pokazanie dobrej znajomości języka polskiego, a także zebranie środków przeznaczonych na cel charytatywny lub społeczny.

Im więcej osób dołączy do wydarzenia, czyli napisze Dyktando w dniu 11 listopada 2020 r., tym większa pomoc trafi do potrzebujących. Maksymalnie przekazane może zostać wsparcie w wysokości aż 10 tysięcy złotych!

Wzięcie udziału w I Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości jest bezpłatne, a każdy uczestnik to jedna złotówkaprzekazana przez portal dyktanda.pl na wybrany cel.

Każdy z uczestników ma możliwość zgłosić istotny dla niego cel charytatywny lub społeczny. Przykładowo może to być wsparcie chorej osoby, albo zaopatrzenie w komputery do zdalnej nauki dzieci z ubogich rodzin. O tym, kto otrzyma zgromadzone środki, podejmą decyzję uczestnicy Dyktanda poprzez głosowanie. Każdy, kto rozwiąże Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości w dniu 11 listopada 2020 r., będzie miał możliwość oddania jednego głosu. Osoby, które uzyskają w dyktandzie najlepsze rezultaty, będą dysponowały zwielokrotnioną siłą głosu - tym samym będą miały większy wpływ na wynik głosowania.

Do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości zapraszamy nie tylko dorosłych, ale również uczniów szkół średnich i podstawowych. Za przygotowanie treści dyktand, dopasowanych do wieku uczestników, odpowiadają wybitni językoznawcy, m.in. prof. dr hab. Tadeusz Zgółka, wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego oraz prof. dr hab. Mariusz Rutkowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Zapisać się na dyktando oraz zgłosić cel społeczny lub charytatywny można na stronie: https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci

Pokażmy w tym szczególnym dniu ducha patriotyzmu i wspólnie pomóżmy potrzebującym!

Powiadamiając o tym wydarzeniu swoich sympatyków i zapraszając ich do udziału, zwiększają Państwo szansę, że w głosowaniu wybrany zostanie Państwa cel.