Wilczki
Tygryski
Stokrotki
Sówki
Uśmiechnięte chmurki

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat."
Janusz Korczak

Przedszkole 172
im. Danuty Wawiłow
01-149 Warszawa
ul.Żytnia 71

tel/fax.22 632 63 63

Przegląd twórczości literackiej Dla mojego dziecka

Przedszkole Integracyjne nr 137 im. Janusza Korczaka w Warszawie, ul.Zagłoby 11 zaprasza przedszkolaków wraz z członkami ich rodzin, do wzięcia udziału w

PRZEGLĄDZIE TWÓRCZOŚCI LITERACKIEJ "Dla mojego dziecka"

V I edycja "Uśmiech dziecka najważniejsza sprawa".

Oferta kierowana jest do warszawskich przedszkoli i realizuje treści bliskie wartościom dziecka, które pragniemy poruszyć w szczególnym dla naszych pociech czasie - wkrótce Ich święto! 

Obostrzenia i środki ostrożności, wynikające z pandemii, których musimy przestrzegać, by uchronić zdrowie, pozbawiły nas wielu dotychczasowych możliwości, przede wszystkim – wspólnych międzyprzedszkolnych spotkań. Forma proponowanego przez nas przedsięwzięcia służy jednak podtrzymaniu integracyjnego wymiaru społecznego - naszym zamysłem jest stworzenie Książki online z wytworami pracy uczestników Przeglądu Twórczości Literackiej i udostępnienie jej placówkom/uczestnikom przeglądu.

Przedmiotem przeglądu jest stworzenie we współpracy: rodzic/członek rodziny - dziecko krótkiego wierszyka, rymowanki, fraszki czy innej rymowanej formy, której treścią są wartości bliskie dziecięcemu światu, takie, jak: radość, szczęście, przyjaźń, przygoda, zabawa. Utwór ma być pełen optymizmu, humoru – ma wywołać uśmiech na twarzy dziecka. Dodatkowym zadaniem dla dziecka i atrakcyjną formą aktywności jest zilustrowanie swojego utworu. 

Pomysł na tematykę przeglądu wokół wartości bliskich dziecku jest inspirowany działalnością patrona naszego przedszkola – Janusza Korczaka oraz jego troską o prawa i obowiązki dziecka, o których szczególnie głośno - jako placówka integracyjna - pragniemy mówić w Międzynarodowym Dniu Dziecka. To właśnie 1 czerwca na maile przedszkoli, które wezmą udział w przeglądzie, wpłynie od nas podziękowanie za współpracę w formie Multimedialnej Książki Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Wierzymy w to, że utwory odczytane wszystkim dzieciom przez nauczycieli w grupach będą stanowiły wartościowy upominek dla Państwa wychowanków w dniu ich święta. 

Adresując przegląd do dzieci oraz ich rodzin, traktujemy formę czasu spędzonego na współpracy podczas tworzenia, jako wartość szczególną w rozwoju każdego dziecka. Wspólna aktywność (rodzic-dziecko) i niecodzienna  zabawa twórcza będzie, jak najpiękniejszy z możliwych prezentów z okazji Dnia Dziecka!

Serdecznie zachęcam!

Z wyrazami szacunku

Justyna Szczerbakow – Wojtala

Dyrektor

Przedszkola Integracyjnego nr 137

im. Janusza Korczaka

ul. Zagłoby 11

02-495 Warszawa

www.p137.edupage.org

tel. 22 277 21 71

512833287

 

Linki

d

 

 

 

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.