Tematyka

Policja – straż

policja / police     straż pożarna /  fire brigade

Rozgrzewka Stocha

Narty / skis     gogle narciarskie / ski goggles    kijki narciarskie – ski poles

Pająki i muchy

Pająk! / Spider!     Muchy! / Flies!

Filmowa ekipa

aparat fotograficzny / a camera     aktor / actor    reżyser / direktor Gwiazda filmowa! / Movie star!

Kolekcja kamiennych owadów

biedronka /  ladybird   pająk / spiker    osa / wasp    komar / mosquito     motyl / butterfly

mrówka / ant     pszczoła /  bee        mucha / fly

Jesienne malowanie

Słońce! / Sun!      Deszcz! / Rain!

Kałuże i chmury

Chmura! / Clouds!     Kałuże! / Puddles!

Pomysłowy mikrofon

Lubię…   / I like…

Pszczoły i dinozaury

Pszczoły! / Bees!     Dinozaury! / Dinosaurs!     Zwierzęta! / Animals!

Kolorowe paski

czerwony / red      zielony / green    fioletowy / purple    pomarańczowy / orange    niebieski / blue     żółty / yellow    granatowy / navy blue

SŁOWNICTWO

• green / zielony
  • yellow / żołty
  • orange / pomarańczowy
  • red / czerwony
  • purple /  fioletowy
  • apple / jabłko
  • plum / śliwka
  • pear / gruszka
  • grapes / winogrona
  • one/ two/ three/ four/ five/ six/ seven/ eight/ nine/ ten
  • cauliflower/ kalafior
  • brussels sprouts/ brukselka
  • peas/ groszek
  • strawberry/ truskawka
  • broccoli/ brokuł
  • carrot/ marchewka
  • corn /kukurydza
  • bilberry/ borowka
  • Las / Forest

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W tym miesiącu planowałam zająć się z przedszkolakami tematem wiosny.

Słownictwo powtarzane: kolory podstawowe( yellow, green, orange, red, purple, brown, black) i liczby 1-10, hot/cold

Słownictwo nowe: rabbit, duck, frog, butterfly, ladybird, spring, tree, flower, sun, snail

Na początku proponuję ściągnąć karty obrazkowe, wydrukować (nie wszystkie) albo ściągnąć i pokazać na komputerze:

Jeśli mają już państwo wydrukowane karty, możemy teraz się nimi pobawić:

1. Prezentacja i kilkukrotne powtórzenie. Ważne żeby była to zabawa czyli dodajemy ruch, za każdym razem robimy to inaczej- cicho, głośno, jak potwór, jak kosmita.
  2. Po szybkiej prezentacji możemy sie pobawić np. w tropienie kart (chowamy karty po całym domu i dzieciaki szukają - na razie nie oczekujmy, że dzieci będą wiedziały od razu, że duck to kaczka- możemy im podpowiedzieć ruchem czego mają szukać. Możemy także rozłożyć karty na podłodze i pobawić się w zabawę SNAP! dzieci jak najszybciej muszą 'klepnąć' daną kartę, kto zrobi to pierwszy wygrywa. Kolejną zabawą z kartami którą dzieciom możemy zaproponować to rozłożenie kart w rzędzie (6 maksymalnie) tak aby dzieci widziały w jakiej kolejności je rozkładamy i obracamy do dołu, nastepnie prosimy o znalezienie danej karty- Find duck! tu też możemy dodać ruch lub dźwięk żeby dziecku podpowiedzieć.
  3. Na koniec możemy jeszcze raz powtórzyć słowa z kartami, ale zachęcając dzieciaki żeby same nazywały karty.

Z tematyką wiosenną związane są także piosenki, które znajdą Państwo na kanale Super Simple Songs - You Tube: