Serdecznie zapraszam wszystkie Przedszkolaki

na KARNAWAŁOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW

W KRAINIE KRÓLOWEJ ZIMY,

który odbędzie się 10 lutego 2021r. (środa) o godz. 9:30.

Każda grupa bawi się w swojej sali.

Podpisane torby z kreacjami balowymi przekazujemy do grup.

Królowa Zima

Nie masz pomysłu na prezent dla babci i dziadka? Zrób go z nami!

Wszystkim Babciom i Dziadkom w dniu ich święta życzą z całego serca ich wnuki i wnuczki z grupy Tygrysków!

Zapraszamy do odsłuchania wiersza i piosenek w wykonaniu Waszych wnuków:

DRODZY RODZICE, KOCHANE DZIECI!

Jak co roku o tej porze zapraszamy wszystkie nasze przedszkolaki wraz z rodzicami do pomocy w udekorowaniu naszej przedszkolnej choinki.

W tym roku jednak zamiast pierników, prosimy o przyniesienie Świątecznych Aniołów wykonanych z materiałów wtórnych (kreatywność mile widziana:)

Niech nasza choinka rozbłyśnie Anielskim blaskiem :)

Dziękujemy!

DROGIE DZIECI, SZANOWNI RODZICE!

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji „GÓRA GROSZA”

organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom.

Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.

W ramach akcji przeprowadzana jest zbiórka monet o nominałach od 1 grosza do 5 złotych.

Akcja ,,Góra Grosza”organizowana jest w przedszkolach i szkołach w całej Polsce

Pieniążki w akcji można wkładać do pojemnika znajdującego się w strefie dla rodziców/opiekunówdo dnia 30.IV.2021r.

Szanowni Rodzice,

W związku ze zbliżającym się Dniem Pluszowego Misia, prosimy o przesyłanie zdjęć dzieci, wraz z Ich ulubionymi misiami (lub zdjęcia samych misiów), do wtorku 24.11.20r. na naszego grupowego maila: p172gr2020-2023@o2.pl

Dziękujemy,

Nauczycielki gr. II

Szanowni rodzice,

Zbiórka darów dla Schroniska dla Zwiarzat w Celestynowie została przedłużona do 20.11.2020r.

ZBIÓRKA!!!

Zbliża się zima. Zachęcamy wszystkich , którym nie jest obojętny los zwierząt do włączenia się w zbiórkę darów dla Schroniska dla Zwierząt w Celestynowie.

W chłodne dni nie możemy zapomnieć o naszych mniejszych braciach.

Dary można składać do kartonów umieszczonych w holu przy wejściu do naszego przedszkola  do dnia 15.11.2020r.

Lista artykułów pierwszej potrzeby :

• karma sucha i mokra (np. PURINA Frieskies junior, adult, senior i wyżej, tj. Brit, Select Gold)
  • szelki i obroże wraz ze smyczami
  • żwirek dla kotów oraz
  • podkłady dla zwierząt.

Mile widziane są psie przysmaki.

Liczymy na Państwa ofiarność i otwarte serca

Z góry  serdecznie dziękujemy.

Prośba od Pani Patrycji – Przewodniczącej Rady Rodziców gr.II

Pani Patrycja prosi (w miarę możliwości) o dołączenie do:

- Facebook: Tygryski_grupa 2020-23_przedszkole 172 Warszawa

- Gmail: tygryski_przedszkole172warszawa@googlegroups.com

UWAGA RODZICE

Informujemy, że w przedszkolu został zgłoszony przypadek owsicy - objawia się uporczywym swędzeniem (zwłaszcza w nocy) w okolicy odbytu, a u dziewczynek - sromu i pochwy - zaczerwieniona skóra wokół odbytu - nerwowość i rozdrażnienie - osłabienie, brak apetytu, nudności, bóle brzucha.

Jeśli zauważą Państwo któryś z powyższych objawów prosimy
o niezwłoczne pójście do lekarza z dzieckiem.

Niezbędne jest przestrzegane higieny oraz częste sprzątanie pomieszczeń w domu. Jaja owsików w warunkach domowych mogą przeżyć do kilku tygodni, zwłaszcza przy zachowaniu odpowiedniej wilgotności i ciepłoty. Owsiki mogą znajdować się na zakażonej pościeli, bieliźnie, ręcznikach. Dbałość o czystość ograniczy ich żywotność.

Szanowni Rodzice/Opiekunowie,

Od 5 października zmieniamy organizację przyprowadzania i odbierania dzieci z przedszkola.

Obowiązuje nadal większość ograniczeń wynikających z reżimu sanitarnego. Nadal dzieci będą miały mierzoną temperaturę przy przyprowadzaniu i odbieraniu z przedszkola.

Godziny pracy przedszkola i oddziałów pozostają bez zmian.

Od 5 października wszyscy rodzice wchodzą wejściem głównym przyprowadzając i odbierając dziecko.

W holu wejściowym będzie  przygotowane 5 miejsc do pomocy dziecku w rozebraniu lub ubraniu się. Przychodząc, dziecko zabierze do szatni ubranie zewnętrzne, a buty zmieni w szatni samodzielnie lub z pomocą pracownika, wychodząc, dziecko zmieni buty w szatni samodzielnie lub z pomocą pracownika i zaniesie ubranie zewnętrzne rodzicowi, a rodzic pomoże ubrać się dziecku lub dziecko ubierze się samodzielnie.

Rodzice nie będą wchodzić do holu przedszkola i szatni dziecięcej ze względu na ograniczoną ilość miejsca, która nie pozwala na zachowanie bezpiecznych odległości.

Nastąpiła zmiana procedury regulującej pracę przedszkola w okresie pandemii. Dopuszcza się możliwość prowadzenia zajęć naukowych, specjalistycznych, lekcji bibliotecznych, spektakli teatralnych oraz spacerów i wycieczek z zachowaniem rygoru sanitarnego.

W związku z powyższym proszę o wypełnienie i przesłanie na adres: p172@edu.um.warszawa.pl skanu lub zdjęcia wypełnionej przez rodziców Deklaracji dotyczącej udziału dzieci w bezpłatnych zajęciach dodatkowych, spacerach i wycieczkach pieszych, diagnozy itp. spraw lub przyniesienie wersji papierowej dokumentu do przedszkola do 9 października br. Deklarację znajdziecie Państwo w zakładce: Do pobrania lub proszę o pobranie druku z sekretariatu przedszkola.

W przypadku wycieczek autokarowych rodzice każdorazowo wypełniają odrębny dokument – zgodę na udział dziecka w wycieczce.

Mam nadzieję, że przyjęte rozwiązania wpłyną pozytywnie na organizację przyjmowania i odbierania dzieci oraz ich edukację.

z wyrazami szacunku

Dyrektor Przedszkola nr 172

Ewa Wenelczyk

Szanowni Rodzice Tygrysków,

30.09.2020 roku (środa), odbędzie się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Jest to uroczystość wewnętrzna, ale prosimy o zaopatrzenie dzieci w eleganckie ubranie :)

Dziękujęmy,

Pani Ania i Pani Beata

Szanowni Rodzice,

Przypominamy o wpłatach na Pakiet edukacyjny - Planeta Dzieci - 90 zł.

Dziękujęmy,

Nauczycielki z gr.II

Mail grupowy: p172gr2020-2023@o2.pl

Zapraszamy do kontaktu :)