W tym miesiącu planowałam zająć się z przedszkolakami tematem wiosny.

Słownictwo powtarzane: kolory podstawowe( yellow, green, orange, red, purple, brown, black) i liczby 1-5, hot/cold

Słownictwo nowe: rabbit, duck, frog, butterfly, ladybird, spring, tree, flower, sun, snail

Na początku proponuję ściągnąć karty obrazkowe, wydrukować (nie wszystkie) albo ściągnąć i pokazać na komputerze:

Jeśli mają już państwo wydrukowane karty, możemy teraz się nimi pobawić:

1. Prezentacja i kilkukrotne powtórzenie. Ważne żeby była to zabawa czyli dodajemy ruch, za każdym razem robimy to inaczej- cicho, głośno, jak potwór, jak kosmita.
  2. Po szybkiej prezentacji możemy sie pobawić np. w tropienie kart (chowamy karty po całym domu i dzieciaki szukają - na razie nie oczekujmy, że dzieci będą wiedziały od razu, że duck to kaczka- możemy im podpowiedzieć ruchem czego mają szukać. Możemy także rozłożyć karty na podłodze i pobawić się w zabawę SNAP! dzieci jak najszybciej muszą 'klepnąć' daną kartę, kto zrobi to pierwszy wygrywa. Kolejną zabawą z kartami którą dzieciom możemy zaproponować to rozłożenie kart w rzędzie (6 maksymalnie) tak aby dzieci widziały w jakiej kolejności je rozkładamy i obracamy do dołu, nastepnie prosimy o znalezienie danej karty- Find duck! tu też możemy dodać ruch lub dźwięk żeby dziecku podpowiedzieć.
  3. Na koniec możemy jeszcze raz powtórzyć słowa z kartami, ale zachęcając dzieciaki żeby same nazywały karty.

Z tematyką wiosenną związane są także piosenki, które znajdą Państwo na kanale Super Simple Songs - You Tube: