Nasze przedszkole uzyskało certyfikat programu Chronimy Dzieci

Od 25 lat dajemy dzieciom siłę!
Po ćwierć wieku działania Fundacja Dzieci Niczyje zmieniła nazwę.

W tym roku mija 25 lat odkąd Alina Margolis-Edelman, wybitna lekarka i działaczka społeczna, założyła Fundację Dzieci Niczyje. Przez ten czas pomogliśmy tysiącom skrzywdzonych dzieci i zrobiliśmy wiele w zakresie budowania świadomości oraz wrażliwości na kwestię przemocy wobec najmłodszych. Przez 25 lat konsekwentnie rozszerzaliśmy zakres naszych aktywności, uwzględniając coraz więcej obszarów ochrony dzieci. Nazwa Fundacja Dzieci Niczyje przestała trafnie informować o tym, co robimy. Odczuwaliśmy jej nieadekwatność do prowadzonych działań profilaktycznych, ale też niezręczność posługiwania się nią w relacjach z naszymi podopiecznymi i ich rodzicami. Usłyszeliśmy głosy dzieci i opiekunów mówiące o tym, że nie czują się dobrze z przekazem, jaki niosła dotychczasowa nazwa naszej organizacji. Dlatego postanowiliśmy się zmienić.

Z radością informujemy, że od dziś, nie zmieniając obszaru misji naszej organizacji, działamy pod nową nazwą:

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę zmiana logo

Nowa nazwa podkreśla pozytywne efekty naszych działań, a także realną możliwość zmiany rzeczywistości, w której funkcjonują nasi podopieczni. Dajemy im siłę, rozumianą jako wzmocnienie po doświadczeniu przemocy – aby mogli czuć się bezpiecznie i wierzyli w siebie. Dążymy do tego, by dzieci były traktowane podmiotowo, by ich głos był słyszany, by znano i respektowano ich prawa.

Naturalnym następstwem zmiany nazwy fundacji jest także metamorfoza naszego logo i całego systemu identyfikacji wizualnej. Nie zmienia się natomiast sposób działania organizacji ani praca, jaką codziennie wykonujemy na rzecz dzieci.

Dziękujemy, że jesteście z nami!

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową: fdds.pl

11 stycznia odbędzie się Aktywny Poniedziałek, na który zapraszamy rodziców z dziećmi pomiędzy 1 a 3 rokiem życia http://dobryrodzic.fdn.pl/aktywny-poniedzialek-dla-rodzicow-i-maluchow-11-stycznia . Po południu odbędzie się spotkanie z cyklu Ważne tematy dla mamy i taty pt. Gadki o gatkach czyli proste rozmowy na trudne tematy: http://dobryrodzic.fdn.pl/gadki-o-gatkach-proste-rozmowy-na-trudne-tematy-11-stycznia .